asdasdasda

łał burzliwą i merytoryczną (!) dyskusję. Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy, obiecujemy kontynuację tematu, a teraz prezentujemy jeden z najciekawszych Waszych komentarzy. Oto, co pod tekstem napisał czytelnik wiceherszt:

„Do dziecka trzeba dojrzeć. Dopóki gdzieś w środku tkwi przeświadczenie, że dziecko coś człowiekowi „odbierze”, po prostu nie należy ich mieć, w przeciwnym wypadku nieszczęśliwi będą wszyscy. Sam też bardzo długo nie chciałem mieć dziecka, bo odczuwałem właściwie wszystkie wymienione w artykule niedosyty. Chciałem wyjeżdżać, uprawiać sporty, mieć więcej pieniędzy i większe mieszkanie.

werwdffffffffffffffffffffffffffffffffff

Naucz się podstaw języka w 30 dni

Naucz się podstaw języka w 30 dni

Jeśli chcesz się nauczyć języka obcego na poziomie podstawowym w szybkim czasie, mam na to sposób. Dzięki tej metodzie po miesiącu będziesz rozumieć dużą większość rozmów przeprowadzanych w tym języku.

Wystarczy, że nauczysz się 100 najczęściej używanych słów aby zrozumieć około 50% tekstów w obcym języku. Jeśli zwiększysz tą liczbę do 1000 zrozumiesz ponad 70% tego, co usłyszysz. Wielkości te zostały obliczone przez matematyków na podstawie baz słów. Powyższe odnoszą się głównie do języka angielskiego, ale w innych językach jest bardzo podobnie. Jak szybko jesteś w stanie opanować 1000 słówek?

W internecie możesz znaleźć specjalnie opracowane listy 1000 najpopularniejszych słówek w danym języku. Możesz postawić sobie za cel przetłumaczenie tych słówek i nauczenie się ich– jest to świetny sposób na szybkie nauczenie się języka. Oczywiście do tego potrzebna jest jeszcze gramatyka, ale żeby efektywnie porozumiewać się z rodakami innych krajów potrzebne będą jedynie jej podstawy, których można się nauczyć w kilka dni.

Linki do stron, na których znajdziesz pierwsze 1000 słówek w danym języku:

Angielski

Wszystkie słówka na stronie, do których linki znajdują się poniżej mają nagraną w mp3 ich wymowę. Wystarczy, że klikniesz na dane słówko.

Słówka od 1 do 250

Słówka od 251 do 500

Słówka od 501 do 750

Słówka od 751 do 1000

Hiszpański

Każde słówko tak samo jak w przypadku list do języka angielskiego ma nagraną wymowę. Ponadto wszystkie słówka mają tłumaczenie na język angielski.

Pierwsze 1000 słówek w języku hiszpańskim.

Niemiecki

1–100

101–200

201–300

301–400

401–500

501–600

601–700

701–800

801–900

901‑1000

Francuski

Słówka również z wymową. Na tej stronie jest ich aż 2000, a znajdziesz tam linki do jeszcze dalszych pozycji.

Pierwsze 2000 słówek w języku francuskim.

Tłumaczenie to też nauka

Jeśli nie chcesz sam tłumaczyć wszystkich słówek możesz wybrać się do księgarni i tam kupić jedną z książeczek zawierających pierwsze 1000 słówek w danym języku. Ich cena przeważnie nie przekracza 20 złotych. Mimo wszystko lepiej dla Ciebie by było, gdybyś sam tłumaczył każde słówko. A już najlepiej, gdybyś wypisywał je na kartce lub fiszkach. Dlaczego?Twój mózg uczy się również w sposób kinestetyczny. To znaczy, że zapamiętuje frekwencję ruchów gdy piszesz dane słowo. W ten sposób nauka każdego słówka przyjdzie Ci jeszcze szybciej.

Szybka nauka słówek

Aby nauczyć się słówek trwale i szybko polecam tworzenie skojarzeń, które następnie wyraźnie sobie będziesz wizualizować. W tym artykule dokładnie opisałem jak uczyć się słówek w ten sposób. Jak już opanujesz tą technikę, będziesz uczył się każdego słówka w krócej niż minutę.

Na początek jednak załóżmy, że każdego słówka będziesz uczyć się dokładnie w 1 minutę. W tym wypadku, poświęcając na naukę słówek trochę ponad godzinę dziennie (np. godzinę na słówka, 15 minut na powtórkę), przyswoisz listę 1000 najpopularniejszych słówek w niecałe 17 dni! Całkiem szybko. Tytuł tego artykułu brzmi „naucz się języka w 30 dni”, zostało nam więc jeszcze 13 dni 🙂 Możesz je poświęcić na szybkie powtórki słówek oraz na naukę podstaw gramatyki. Warto również słuchać nagrania, rozmowy czy wykłady w języku obcym lub oglądać takie programy w telewizji.

W ten sposób nauczysz się języka w 30 dni. Oczywiście będzie to bardzo podstawowy poziom, nastawiony głównie na rozumienie tego języka a nie na mówienie za jego pomocą. Aby mówić w obcym języku będziesz musiał poświęcić więcej czasu na gramatykę. Jednak po tych 30 dniach będziesz już rozumiał ponad 70% tego co usłyszysz i będziesz miał znakomite fundamenty do dalszej nauki. Jest to świetny sposób na naukę jeśli na przykład chcesz się nauczyć kilku języków tylko na poziomie podstawowym. Po takiej nauce będziesz mógł śmiało wyjechać za granicę i na pewno się z każdym porozumiesz 🙂

Pamiętaj również o tym, że gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje, to uczysz się szybciej, skuteczniej i zapamiętujesz na dłużej. Więcej na ten temat w artykule: Ucz się pozytywnie! Emocje i pamięć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: